Praca nad sobą

Jeżeli nie jesteś usatysfakcjonowany z tego gdzie znajdujesz się teraz w swoim życiu, kim jesteś i jak wygląda twoja codzienność a ponadto czujesz, że kręcisz się w kółko i przyciągasz do siebie rezultaty odwrotne do oczekiwań, to pokaże Ci jak możesz dokonać zmian w życiu poprzez zmianę myślenia, w taki sposób, że w końcu osiągniesz rezultaty jakie chcesz, co wpłynie na poczucie satysfakcji i szczęścia.

“Najdłuższą i najtrudniejszą pracą,
jaką może podjąć człowiek,
jest praca nad samym sobą”

Nasz kochany Umysł kluczem do zmian

Zmiana na której Ci zależy, jest w dużym stopniu powiązana z twoim sposobem myślenia i postrzegania świata. Zachodzi wtedy, kiedy trenujesz swój umysł sumiennie, tak jak trenujesz swoje ciało. Nie wiele osób wie, że można trenować umysł. Jako ludzie jesteśmy wyposażeni w cudowny i bardzo precyzyjny mechanizm. Tym mechanizmem jest nasz umysł. Problem w tym, że nie wiemy jak go odpowiednio używać, by nam służył, np. między innymi do tego by dokonywać ważnych dla nas zmian.

Ważne by zrozumieć fakt, że umysł jest częścią Ciebie, ale nie TOBĄ!
Częścią, która ma Ci pomagać. Podobnie jak inne części ciała, np. ręka lub noga. Nie jesteś ręką,a mianowicie ona jest twoją częścią która ma Ci ułatwiać w życiu wykonywanie czynności…
Jeśli chcesz zacząć tworzyć swoje życie musisz nauczyć się kontrolować swój umysł bo inaczej on będzie kontrolował Ciebie.
By było to łatwiejsze, warto jest dowiedzieć się jaki wpływ na Ciebie ma Twoja świadomość i podświadomość oraz jaki wpływ wywiera na Ciebie otoczenie i środowisko, w którym żyjesz.

Wiem, jakie wątpliwości wzbudza fakt, że umysł jest w stanie przejąć całkowicie kontrolę, i że nie powinniśmy się z nim utożsamiać oraz z myślami które projektuje.
Dla mnie osobiście, fakt ten był bardzo szokujący ale spowodował moje największe wyzwolenie.

Przykład, w którym widać jak umysł nas kontroluje…


Stres i zdenerwowanie.
Będąc pod wpływem stresu, nie umiesz racjonalnie wyjaśnić co tobą kieruje i dlaczego mimo chęci nie potrafisz się uspokoić.
Bardzo podobnie sytuacja wygląda wpływem silnego zdenerwowania, kiedy nie potrafisz kontrolować własnego zachowania. Ale Ja ci powiem- Twój kochany Umysł przejmuje kontrolę.
A wiesz, że można te stany w pełni kontrolować i obserwować?
Z własnego doświadczenia wiem, że można.

Jeszcze jeden przykład…? Proszę!

Gdy chcemy zmienić coś w swoim życiu, ale mimo chęci ponosimy klęskę i ostatecznie wracamy do punktu wyjścia.
Nie możność zrealizowania zmiany często jest spowodowana tym, że umysł przejął nad twoim życiem kontrolę.

Wiedza o takich mechanizmach jest znana ludzkości od tysięcy lat, lecz dziwnym przypadkiem nikt nie uczy jej w szkole. Wbija się nam setki innych najczęściej niepotrzebnych rzeczy. Zaśmiecanie umysłu od młodego wieku, powoduje, że po wielu latach, nie jesteśmy w stanie zastanawiać się nad własnym życiem i sięgać wyżej. Dziś społeczeństwo żyje w pogoni za bogactwem materialnym, zatracając całkowicie prawdziwe wartości i nie mając żadnej kontroli nad swoim życiem. Ludzie przybierają pasywną rolę, czyli rolę ofiary. Uważają, że ich los często jest niesprawiedliwy i że nie dzieje się tak z ich winy. Dlaczego tak jest? Ponieważ od dzieciństwa zostali tak zaprogramowani i nawet nie zdają sobie z tego sprawy, że żyją zahipnotyzowani. Tresowani przez system edukacji, telewizję i rząd. Nie potrafiąc wyjść poza schemat, ludzie pozbawiają się możliwości kreowania swojego własnego życia.

Podsumowując:


Zmień sposób myślenia a zmieni się twoje życie.
Zacznij obserwować swoje myśli a wtedy będziesz kontrolować swój umysł.
Jesteś kowalem własnego losu- nie ofiarą!
Wyjdź po za schemat i poczuj się wolny.
Nie daj sobą manipulować.

Ty kształtujesz własną rzeczywistość

“To, jaką osobą jesteś teraz, może być skutkiem Twoich przeżyć z dzieciństwa. Ale to, kim się staniesz i kim możesz być, zależy wyłącznie od Ciebie”
-Brian Tracy-

Zdrowe i odpowiednio odżywione ciało wpływa pozytywnie na umysł.
A umysł, który nie jest obciążony zmęczeniem i złym stanem organizmu jest gotowy do pracy i wprowadzania zmian w sposobie myślenia.
Możesz dokonać rzeczy, które dla wielu wydają się nie możliwe.
Możesz spełniać swoje marzenia, stać się człowiekiem spokojniejszym, szczęśliwszym, osiągać sukcesy, otaczać się dobrymi ludźmi, doświadczać rzeczy wspaniałych. Jeśli będziesz chciał tylko pokonywać swoje słabości i postanowisz każdego dnia sumiennie trenować swój umysł.
Aby móc trenować swój umysł i zmienić sposób myślenia potrzebujesz do tego odpowiednich narzędzi.

Narzędziami do pracy nad sobą, które poznałam i osobiście stosuję, podzielę się w kolejnym wpisie.
Zapraszam.

NAMASTE