“Energia życiowa jest bardzo istotna, wpływa na wiele aspektów w naszym życiu i wiele aspektów ma wpływ na nią.
Jeśli nie będziesz miał wiele energii życiowej, będzie ci znacznie trudniej osiągnąć poczucie spokoju, trudniej zapanować nad własnymi emocjami, ponieważ będąc naładowanym łatwiej jest kontrolować emocje.
Wszystko jest łatwiejsze, gdy mamy dużo energii życiowej. “
-Dawid Piątkowski-

Energia życiowa

Ty jako istota ludzka zostałeś wypełniony energią życiową. Ona Cię otacza z zewnątrz i wypełnia wewnątrz. Ta energia sprawia, że żyjesz, tak samo jak sprawia, że pory roku się zmieniają, że ziemia krąży wokół  słońca, róża rozkwita, woda wypływa ze strumienia, gąsienica zamienia się w motyla, Ty z małej komórki dojrzewasz w brzuchu swojej Matki, po czym przychodzisz na świat, biorąc pierwszy oddech powietrza i oddając ostatnie tchnienie w ostatnim dniu swojego życia. Ta energia podtrzymuje wszelkie życie na Ziemi i poza nią, w tych i innych światach, sprawia, że świat się rozwija a świadomość i życie ewoluują.

Podczas Swojego Ziemskiego Życia masz prawo i wybór aby tę energię wspierać, wzmacniać i w razie potrzeby doładowywać lub marnować, oddawać lub po prostu tracić.
Czy jesteś lub byłeś tego świadomy wcześniej? Nie wiem.
Ale wiem, że możesz być tego świadomy od tej pory. Świat energii wydaje się być dla nie których ludzi śmieszną bajką dla naiwnych dzieciaczków. Może taki być ale nie musi. Wybór należy do Ciebie. Kwestia wiary jest kwestią wolnej woli. Zawsze masz prawo wyboru. Nawet jeśli Ci się wydaje, że nie masz. To wiedz, że masz. Jeśli się do tego przekonasz, albo jeśli jesteś na tyle ogarnięty, że zdajesz sobie z tego sprawę, lub jeszcze inaczej…jeśli, dopuszczasz to Siebie i chcesz wiedzieć więcej, to chłoń tę wiedzę, niech Ci służy. Niech twoja świadomość wzrasta a Ty razem z Nią.

Co się dzieje, gdy człowiek umiera? Nie ma w nim tego czegoś, co sprawiało, że Żył. Być może właśnie tej energii? Jakkolwiek byśmy tego nie nazwali, faktem, jest, że Jego Energia jest zerowa. Zniknęła. Skończyła się. Zmieniła swoją formę i swoje miejsce. I już nie wnikajmy głębiej.
Jakże Trafnym przykładem obniżonej energii jest również stan choroby. Gdy zapadasz na chorobę lub dopada Cię chociażby banalne przeziębienie, przypomnij sobie jaki to ma na Ciebie wpływ. Jak obniżenie energii i mocy poprzez chorobę manifestuje się w twoim życiu, w twoim sposobie postrzegania świata i na twoje podejście albo chociażby na komunikacje ze światem i ludźmi. Jesteś apatyczny, często brak ci apetytu, nie masz na nic chęci, brak ci motywacji, jesteś senny, chcesz pozostać w spokoju i często w samotności.
Kolejnym przykładem jest pospolita choroba “dnia wczorajszego”, która dopada większość z nas co weekend. Po hucznej imprezie, kolejnego dnia jesteśmy pod wpływem obniżonej energii, w skrajnych przypadkach (takich jakie ja miewam) leżysz i nie masz mocy się podnieść, często nawet mówić i myśleć. Całkowity off… Nie pozostaje nic innego jak spanie cały dzień i ładownie baterii na nowo.  

Dbajmy o naszą Życiową Energię za Życia a wtedy ona będzie nas wspierać i nam pomagać. Gdy jesteś naładowany, gdy nie odcinasz, nie stracisz, nie oddajesz, nie marnotrawisz jej to jest Ci w Życiu łatwiej!
Bo jeśli chcesz komuś pomóc, kto ma w sobie mało Energii Życiowej, to masz marne szanse! Najlepsza motywacja świata nie da rady jeśli ktoś ma za w sobie za mało życiowej energii! Bo tak jak już napisałam wcześniej, że to ta właśnie energia ma wpływ na nasze życie. Jak i nasze życie, a raczej to co w nim robimy ma wpływ na nią!


“Każdy nowy dzień jest cudem,  a my znajdujemy się w centrum tego cudu- jesteśmy cząstką niezwykłej, potężnej energii życia”
– Agnieszka Maciąg –

Ładowanie baterii.

Sen

Sen to zdrowie. Prawidłowy sen i jego odpowiednia ilość nas wzmacnia, ma ogromny wpływ na układ nerwowy, regeneruje ciało, wpływa na procesy fizjologiczne ciała, reguluje wiele procesów zachodzących w organizmie i tak dalej…można by wymieniać bez końca. Fakt, jest taki, że bez snu, ciężko byłoby normalnie funkcjonować.
Świadomość wpływu snu, a raczej jakości snu na nas i nasze życie jest bardzo istotna, ponieważ brak świadomości prowadzi do błędów i konsekwencji, jakie za sobą niesie. Uważam, że sen to chyba taki fundament, i jestem pewna, że  ma ogromny wpływ na naszą Energię Życiową i na nas. Przytaczając wcześniej stan choroby i przykład jak wpływa ona na obniżenie energii, co w konsekwencji ma wpływ na nas, nasuwa mi się tutaj od razu, że najłatwiejszym sposobem na naładowanie tej energii i w konsekwencji polepszeniu samopoczucia i stanu zdrowia oraz pomoc w przywrócenia zdrowia ma sen.

Sprawność fizyczna

Sprawność fizyczna. Ma bardzo pozytywny wpływ nie tylko na ciało. Wiele ludzi na świecie jest świadoma jaki aktywność fizyczna ma wpływ na prawie każdą dziedzinę życia. Chcesz poczuć, że żyjesz? Zacznij się ruszać. Zacznij od spaceru z psem, jeśli nie masz psa, to zabierz na spacer kogoś z rodziny albo zaproś przyjaciela, a jeszcze lepiej będzie jak pójdziesz na niego sam.
Pobędziesz na spacerze sam ze sobą, sam na sam ze sobą. To może przerodzić się w coś na prawdę przełomowego w Twoim życiu. Możesz odkryć coś bardzo istotnego, będąc sam na zwykłym spacerze, a może od dawna zrobisz w życiu coś pierwszy raz, bardzo mało ludzi spaceruje samotnie. Ale to niesie za sobą pewne ryzyko odkrycia czegoś co dobija się do ciebie z wewnątrz, ale nigdy tego nie słyszałeś bo lubisz przebywać między ludźmi, bombardowany z zewnątrz telewizją, wiadomościami, reklamami itd…. wiecznie zagłuszony wewnętrzny głos.
Spacer nie dla Ciebie pomyślisz, no dobrze to zacznij biegać. Wybór aktywności ogranicza tylko twoja wyobraźnia. Początki bywają trudne, ale jeśli uprzednio naładujesz “bateryjki” odpowiednią ilością i jakością snu to z pewnością będzie Ci łatwiej zrealizować decyzję o podjęciu aktywności fizycznej. Chyba nie muszę Ci przypominać do czego ostatecznie prowadzi brak jakiejkolwiek aktywności… Do pogorszenia stanu zdrowia, do złego samopoczucia co w konsekwencji, może doprowadzić do zaburzeń psychicznych. Generalnie nie robiąc nic rujnujesz swoje zdrowie i życie. Zastanów się czy warto.

Żywność

Żywność. Jeśli do tego wszystkiego o czym wyżej pisałam, dodamy odpowiednią dietę to poczujemy zmianę samopoczucia na lepsze i różnicę w naszym podejściu do zwykłych codziennych spraw.
Naturalne, zdrowe i odżywcze pożywienie wpływa na nas pozytywnie.
Im więcej w naszym jadłospisie warzyw i owoców tym lepiej.
Odpowiednia ilość czystej wody. Zróżnicowane produkty, im mniej przetworzone tym lepiej będą przez nas przyswajane.
Ja osobiście całkowicie zrezygnowałam z mięsa zwierząt i mięsa ryb, inne przetwory zwierzęce ograniczyłam do minimum. Czy odczuwam tego korzyści? Jak najbardziej. Nie ocenione i nie docenione korzyści.
Dieta roślinna to zdrowie. Już samo ograniczenie mięsa da Ci poczucie lekkości i zobaczysz, że twoje myśli stają się lekkie tak jak lekkie jest twoje ciało.
Przetworzone, naładowane chemią i śmieciowe jedzenie wpływa na nas negatywnie.
I jest udowodnione, że tak może wpływać na nas pokarm mięsny. Świadomi, w jaki sposób odbywa się zabijanie zwierząt, co one odczuwają i jak wygląda życie takiego zwierzaka, mi osobiście nie pozostawia miejsca na zastanawianie się co wybrać i jak to może na mnie wpłynąć.
Mimo to, uważam, że jest to kwestią indywidualną. Warto spróbować i samemu ocenić. Wybór zawsze należy do nas samych.
To jak? Wzmacniasz siebie i swój organizm, czy działasz na jego szkodę?

Kontakt z naturą

Energia z natury. O czym mowa? O przebywaniu jak największej ilości czasu po za domem, pośród natury. Wyciszasz w ten sposób swój rozpędzony umysł. Relaksujesz ciało. Łączy się to w jakiś sposób z aktywnością fizyczną.
Ja z własnego doświadczenia wiem, jakim lekarstwem na bardzo wiele dolegliwości, a szczególnie natury psychologicznej ma spacer.
Spacer przy lesie, w lesie, na łące, po za miastem, w parku. Prawdziwe lekarstwo i miód dla duszy. Im bardziej jesteś świadomy pozytywu, który wypływa z kontaktu z naturą, tym więcej jesteś w stanie wyciągnąć dla siebie dobra. Zacznij świadomie korzystać z darów natury. Obserwuj uważnie świat natury i jego uzdrawiające właściwości.

Codziennie czynności- czyli rytuały

Rytuały. Wiem, że może to brzmi, trochę ezoterycznie, magicznie i nie z tego świata. Ale rytuałem, może być zwykła czynność, którą stale  powtarzasz.
Nie musi to być nadprzyrodzone doświadczenie.
Czynności, które są stale powtarzane tworzą dotyczący czegoś zwyczaj.
A zwyczaje tworzą życie i wpływają na jego jakość.
Codzienna poranna zwykła rutyna może być zamieniona na poranny rytuał.
Rozumiejąc to jako powtarzanie pewnych czynności z zamysłem stworzenia nawyku oraz budowaniu dzięki nawykom życia niezwykłego i takiego jakie chcielibyśmy wieść.
Dla przykładu aby było łatwiej zrozumieć, rytuałem może być każda czynność, którą powtarzamy, lub którą wprowadzimy w życie i będziemy powtarzać, aby weszła w nawyk i budowała nam pozytywne i lepsze życie.
Rytuały potrafią stworzyć pewnego rodzaju porządek w okresie życia, w którym możemy odczuwać chaos. Uporządkuj swoje czynności, stwarzaj swoje rytuały i czerp z nich inspirację. Porządkuj swoje czynności, porządkuj swoją codzienność i obserwuj jak jakość twojego życia ulega pozytywnej zmianie.

Samodoskonalenie

Samodoskonalenie. Zmiana w sposobie odżywiania, wprowadzenie aktywności fizycznej, wysypianie się, stosowanie rytuałów w swoim codziennym życiu uświadamia człowieka, że wszedł na drogę samodoskonalenia. Czym to jest? W pewnym sensie sposobem na życie.
Poprzez samodoskonalenie człowiek, może odmienić Siebie, odnaleźć sens życia i ciągle poprawiać jego jakość.
Na wiele rzeczy i sytuacji w życiu nie mieliśmy wpływu i czasami nadal nie mamy, ale widząc, że bardzo wiele rzeczy jednak można zmienić a tym bardziej to, że w Sobie można zmienić wszystko od podszewki- oczywiście na lepsze! Bardzo motywuje i na prawdę pomaga zobaczyć sens.
Tym właśnie jest samodoskonalenie. Drogą. Czasami Drogą, którą idziemy do swojego ostatniego dnia, ale na, której na pewno nie ma nudy.
Nie mówię, że jest lekko, bo zmierzenie się ze samym sobą i swoimi cieniami, jest wymagające , ale jest to warte wszystkiego. A nagroda w postaci Lepszej wersji siebie i odmienionego stanu świadomości to najlepsze co człowieka może spotkać.
Samodoskonalenie to droga do Rozwoju Duchowego. Do poznania Siebie i Świata. Do zrozumienia wszystkiego co Ciebie otacza, procesów, które się zadziewają w Tobie i wokół Ciebie. Droga do ŚWIADOMOŚCI. Do przebudzenia ze snu ego. Do szczęśliwego i dobrego Życia w zgodzie ze sobą.

Obserwacja

Obserwacja. Wymieniam ją na samym końcu, ale jest bardzo ważna od samego początku i niech nigdy Cię nie opuszcza. Obserwacja Siebie jest bardzo istotna zawsze. Pomyśl sam, w jaki sposób działają ludzie, którzy nie obserwują Siebie. Działają nieświadomie i przez to często popełniają zbyt wiele błędów, których mogli by uniknąć gdyby byli chociaż trochę bardziej świadomi i więcej obserwowali.
Obserwuj Świat. Obserwuj Siebie i swoją Zmianę.
Ładuj baterię, nie trwoń swojej energii i ruszaj na przód.

Jeżeli zrozumiesz jak ważne w życiu są naładowane baterie, wzmacnianie swojego ciała, będziesz wstanie Siebie ulepszać i robić rzeczy, które jest trudno dokonać człowiekowi bez energii życiowej…


NAMASTE