Gdzie szukać przyczyny…?

Masz dosyć własnego niezadowolenia? Ciągle narzekasz i nie potrafisz cieszyć się małymi rzeczami? Ciężko jest ci się zatrzymać i docenić chwilę obecną? A może nie potrafisz siebie zaakceptować i brakuje Ci pewności siebie, przez co nie potrafisz zbudować związku opartego na szacunku i szczerej miłości. Brak spontaniczności i nuda to u ciebie normalka?
Chciałbyś w zamian za to poczuć zadowolenie, mieć dobry humor i być człowiekiem uśmiechniętym? Znaleźć poczucie sensu, spełniać swoje marzenia i tworzyć udany związek ze swoim partnerem?
Wszystko zależy od Ciebie i zmiany, która się dokona, w twoim otoczeniu, gdy postanowisz trochę pozmieniać we własnej głowie, co wpłynie na twoje otoczenie.
Jeżeli jesteś już na drodze własnego rozwoju lub dopiero poznajesz czym to jest, a także jesteś osobą mającą dosyć zwykłego szarego życia i chciałbyś wyjść po za schemat – będzie to idealny artykuł dla ciebie.
Poprzez własne doświadczenie i przezwyciężanie problemów zewnętrznych i wewnętrznych odnalazłam istotny element, który brakuje, człowiekowi do tego by żył szczęśliwie. Ten element to rozwój osobisty i rozwój duchowy. Narzędzia wykorzystywane w rozwoju to nic innego jak techniki do pracy nad sobą. Pewne techniki wykorzystuję i stosuję do dnia dzisiejszego.
Jeżeli szukasz wskazówek i jesteś zainteresowany zmianą Siebie to świetnie, że się tutaj znalazłeś!

“Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!”
-Joseph Murphy-

Nasz umysł kluczem do upragnionej zmiany…

Pierwszy raz na temat podświadomości miałam okazję przeczytać w książce pt. “Potęga podświadomości”, której autorem jest Joseph Murphy. Ta książka była moim osobistym zderzeniem z wiedzą, o której wcześniej nie zdawałam sobie sprawy.
Dzięki niej zaczęłam zagłębiać wiedzę na temat podświadomości, zainteresowało mnie, czym ona jest i jaką pełni funkcję. Dzięki czemu poznałam ścieżkę rozwoju duchowego i osobistego.
Książka była silnym bodźcem dzięki, któremu zaczęłam się zastanawiać, zadawać pytania i dociekać dlaczego jeden człowiek potrafi być szczęśliwy, a inny smutny, dlaczego jeden odnosi sukcesy, podczas gdy drugi wiedzie nędzny żywot, dlaczego jedni są bogaci, a inni biedni, dlaczego jeden odnosi sukcesy w różnych dziedzinach podczas gdy inny nie potrafi osiągnąć nic wartościowego.
Uświadamiając sobie tym samym, że odpowiedzi na nurtujące mnie pytania powinnam szukać w sposobie funkcjonowania świadomego i podświadomego umysłu.

Struktury umysłu.

I teraz, troszkę teorii- po ty by mieć wiedzę, którą będziemy mogli wykorzystać w praktyce.
Nasz umysł posiada wewnątrz struktury, które pełnią różne funkcje. Jedną z takich struktur jest właśnie świadomość i podświadomość.

Umysł podświadomy.

Naszą podświadomość możemy porównać do wielkiej nagrywającej maszyny, włączonej 24h na dobę, która rejestruje wszystko od naszego poczęcia.
Posiada swój bank pamięci, w którym zapisuje wszystko czego doświadczamy, nawet jeśli tego świadomie nie zarejestrowaliśmy, są tam magazynowane nasze wspomnienia, przeżycia, uczucia i emocje z nimi związane. Przechowuje zmagazynowane dosłownie wszystko czego doświadczyliśmy.
Na podstawie przebytych doświadczeń tworzy bazę przyzwyczajeń, nawyków, przekonań a w miarę powtarzania danej czynności, zapis w niej zaczyna stawać się częścią naszej osobowości.
W przeciwieństwie do świadomości jest bardzo chłonna.
Podczas gdy wszystko rejestruje, nie ocenia tego, tylko uważnie słucha świadomości. To właśnie świadomość wskazuje jej, jakie informacje są ważne a jakie nieważne, dzięki czemu podświadomość stopniuje wartość informacji, które w sobie zapisuje. Dlatego najczęściej szokujące doświadczenia, mają na nas ogromny wpływ i potrafią spowodować traumę lub uraz.
Podświadomość działa według tego czego została nauczona i co zostało w niej zapisane, dlatego boi się zmian ponieważ czuje się bezpiecznie w programach, które zna, mimo, że mogą one być dla nas niekorzystne.
Ponadto podświadomość to centrum dowodzenia ciała, ponieważ to ona odpowiada za podstawowe procesy zachodzące w ciele- kontroluje bicie serca, oddech itp.


Umysł świadomy.

To ona łączy nas ze światem zewnętrznym i umożliwia normalne funkcjonowanie w świecie.
Odbiera informacje z naszego otoczenia. Reagując na otoczenie (korzysta z programów czyli inaczej mówiąc wniosków zapisanych w podświadomości).
Na poziomie świadomym można zmieniać siebie, kreować swoje postawy, podejmować decyzje.
To dzięki świadomości potrafimy oceniać i porównywać, dzięki czemu wiemy co jest dla nas dobre a co niekoniecznie takim może być.

To teraz podsumowując :

-Od najmłodszych lat twojego życia podświadomość wszystko rejestrowała.
-Wydarzenia, które się powtarzały, stworzyły w twojej podświadomości między innymi: nawyki i przekonania.
-To jakie w sobie masz przekonania, są zależne od tego, w jakim otoczeniu było Ci dane dorastać.
-Jeżeli w twoim otoczeniu, dominowały wydarzenia negatywne, to takie mogą być twoje nawyki i przekonania.
-Twoje przekonania, napędzają twoje myśli oraz to w jaki sposób postrzegasz świat
-Twoje nawyki są sumą czynności, które regularnie powtarzałeś i powtarzasz.
-Twoje przekonania i nawyki mają bezpośredni wpływ na to jak wygląda twoje życie

Wnioski i wskazówki pomocne do osiągnięcia wymarzonej zmiany

-Osiąganie zmian jest w rzeczywistości łatwe, dla kogoś kto poznał i zrozumiał działanie świadomości i podświadomości.
-Uświadamiając sobie mechanizmy podświadomości, możesz zrozumieć, dlaczego jedni potrafią zmieniać swoje życie, podczas gdy inni krążą w błędnym kole bez żadnych rezultatów
-Wiedząc o istnieniu takiego mechanizmu, jesteś w stanie, poprzez zwykłe zadawanie sobie pytań dowiedzieć się, jakie przekonania w dzieciństwie zapisała twoja podświadomość
-A dlaczego warto jest dowiedzieć się jakie mamy w sobie przekonania z dzieciństwa? Ponieważ, przekonania, które zapisała nasza podświadomość w dzieciństwie, najczęściej nie są już aktualne i nie służą nam (ale podświadomość niestety o tym nie wie), dlatego tak ważnym jest by je uświadomić a następnie zamienić na nowe, jeżeli chcemy zmienić cokolwiek w naszym życiu!
-Nasze przekonania i nawyki determinują nasze zachowania, dlatego zmieniając swoje przekonania i nawyki zmienisz swoje życie
-Świadomie kreując pozytywne myśli, wpływasz na to, że podświadomość zapisze informacje na nowo, czyli stworzy nowe pozytywne przekonania
-By stworzyć nowe nawyki, staraj się regularnie doświadczać pozytywnych rzeczy, aby były one pozytywne i budujące

W zmienianiu swoich myśli i przekonań pomocne są między innymi AFIRMACJE

“Zewnętrzność, jest odbiciem wnętrza”
-Joseph Murphy-

Z własnego doświadczenia wiem, że gdy coś słyszymy po raz pierwszy, a nie będące zgodne z naszymi osobistymi przekonaniami, to bardzo często nie potrafimy traktować tego poważnie ani zastanowić się nad tym.
Z perspektywy czasu, wiem, że jest to nic innego jak strach przed tym, że wszystko co do tej pory uważaliśmy za prawdę może okazać się fałszem, a jest to silnie związane z poczuciem bezpieczeństwa oraz jego utratą i porzuceniem strefy komfortu, w której człowiek tkwi.
Tak właśnie było u mnie, nie traktując do końca na poważnie rzeczy, których się dowiadywałam, mimo wszystko postanowiłam z czystej ciekawości stosować techniki opisywane w książce oraz to czy wpłyną na mnie w jakikolwiek sposób i zmienią cokolwiek, co chciałam zmienić w swoim życiu i w sobie.

Czy techniki przedstawione w książce zadziałały? A wiedza o strukturach umysłu okazała się pomocna? Jak najbardziej tak.
Ta książka zapadła mi w pamięć, ponieważ jest ściśle związana z początkami moich zmian, które po kolei się zadziewały, za sprawą narzędzi, które poznałam, dzięki autorowi ale także mojej wytrwałości i samodyscyplinie w stosowaniu ich.

Podam Ci przykład jak nasze przekonania wpływają na nasze życie.
Tak więc wyobraź sobie teraz dwie osoby w sytuacji, w której poznają nowych ludzi. I jak myślisz, w jaki sposób wpłyną ich przekonania podczas gdy jeden z nich będzie przekonany, że “każdy ma w sobie coś wyjątkowego, dlatego warto poznawać nowych ludzi” a drugi zaś, że “wszyscy ludzie są podstępni i wykorzystują innych”.
Zastanów się nad tym.

Skąd we mnie odwaga na napisanie artykułu, zawierającego tak osobiste doświadczenia?

Myślę, że jest to efekt i dowód na to jak praca z podświadomością pozytywnie na mnie wpłynęła.
Brak strachu przed oceną i pewność w tym, co mam do przekazania, ponieważ znam to z własnego doświadczenia, pozwala mi ze spokojem to opisywać i dzielić się tym z innymi, jak zawsze z nadzieją i wiarą w to, że okaże się pomocnym, chociażby dla jednej duszyczki, która będzie otwarta i gotowa by pójść własną unikatową ścieżką.
Wszystko o czym tutaj piszę jest związane z moimi doświadczeniami oraz wiedzą którą nabyłam dzięki tym doświadczeniom.

W kolejnych artykułach podzielę się z tobą:

Jak można odkryć jakie mamy przekonania i jak je zmienić.
A także techniką afirmacji.

NAMASTE